האם זה אפשרי לייבא מעליבאבא לבד לגמרי?

ליאם רובין
29.04.2019
 | 2 דקות קריאה

Alibaba זה אתר עם מיליוני ספקים ויצרנים סיניים (וגם קצת לא סינים) דרכו אפשר למצוא כל סוג סחורה אפשרי ולייבא אותה באופן מסחרי (כמויות גדולות), תופתעו לגלות שאפילו מטוסים!

 

היתרונות העיקריים של להזמין מעליבאבא הם הנגישות של המוצרים, המחירים המאוד נמוכים, התחרות הקשוחה שמתחוללת שם בין הספקים.

 

זה יוצר מצב שאנחנו כקונים תמיד בעמדת מיקוח חיובית מול הספקים, ויכולים לדרוש תנאים טובים יותר בעסקה: מחיר טוב יותר, אספקה מהירה, איכות גבוהה ועוד.
 

בשונה מבייבוא המסורתי בו היינו מוציאים הון על טיסה לסין, אוספים קטלוגים וזוכים להכיר רק אחוז מאוד קטן מהספקים. בייבוא מעליבאבא יש לכם קטלוג "אינסופי" של ספקים ומוצרים שילחמו עליכם וייתנו שירות יוצא דופן בשביל לקבל חוות דעת טובה בתוך עליבאבא. פשוט כי זה שווה להם המון כסף. עליבאבא היא מקור לקוחות בלתי נדלה בשבילם ככה ששווה להם להשקיע.

 

אבל האם ייבוא מעליבאבא יכול להעשות בלי יבואן או איש מקצוע?

התשובה היא : כן, אבל זה לא מתאים לכל אחד.

נתחיל מזה שכל עסק בישראל יכול לייבא באופן מסחרי. יש מוצרים שדורשים רישיון ייבוא, ויש אחרים שדורשים תקן מיוחד כדי להכניס אותם לארץ. מצד שני, יש המון מוצרים שלא דורשים רישיון או אישורים מיוחדים, אלא פשוט תשלם מכס, מע"מ ותכניס לארץ.
כלומר, באופן כללי כדי להביא לארץ סחורה בכמויות - אתה צריך רק להיות רשום כעסק, אפילו עסק זעיר פטור ממע"מ יכול לייבא בכמויות מסחריות.


ייבוא מסחרי לא מתאים לכל אחד בגלל שכמו בכל תחום, יש מה ללמוד ולהבין לפני כן. זה אומר שלהתחיל ללמוד ייבוא בעצמכם, ולהבין איך הכל עובד יעלה לכם בהרבה זמן יקר. כי כשאנחנו לוקחים סיכונים בכסף - כדאי לעשות אותם מחושבים, ולא סתם לזרוק כסף לספק ולקוות שהוא ישלח לך את המוצרים כמו שצריך.

 

כשאתם קונים בעליבאבא זה ממש לא כמו לקנות באיביי. אין עגלת קניות וכפתור "קנה עכשיו".
קודם צריך לתקשר עם הספק, לוודא שאתה מבין את כל עלויות המשלוח, מכס, מיסי נמל, עמילות ורק אחרי זה להזמין.

בשלב ההזמנה אתם צריכים לוודא שאתם משלמים בצורה מאובטחת. כי למרות שהספקים בעליבאבא נחשבים אמינים - במסחר מרחוק יש לנקוט בכל אמצעי זהירות שאפשר.


הנה 2 טיפים שיחסכו לכם הרבה כסף בהזמנה מעליבאבא:


1. שלחו שירות בדיקה Inspection Service למפעלי הספק/היצרן לפני שאתם מייבאים את הכמות העיקרית של הסחורה שלכם. בתהליך הקניה בעליבאבא אתם יכולים לבחור בין 2 חברות גוף שלישי שיגשו פיזית לספק, יספרו לכם את הכמות, יוודאו את האיכות, ויצלמו לכם את המוצר לפני שהוא יוצא. העלויות של בדיקה כזו היא 180$ ושווה לכם מאוד.

 

2. תמיד תזמינו דוגמית של המוצר שלכם לפני ההזמנה העיקרית, ותדאגו שהיא כבר תהיה מותאמת אישית לדרישות שלכם. אם אתם מזמינים מוצר שמודפס עליו הלוגו שלכם - תדרשו דוגמית שהלוגו כבר מודפס עליה. ככה תדעו בדיוק איך ייראה המוצר שלכם.

 

אז לסיכום, אתם יכולים ללמוד ייבוא מעליבאבא ולהזמין בעצמכם. כן.
אבל האם זה שווה לכל אחד? ממש לא. לפעמים עדיף לתת למישהו שחי ונושם את הפלטפורמה ואת הייבוא להביא את המוצר במקומכם.


הכל עניין של מספרים וכמה רווח יישאר לכם מזה אחרי שתייבאו את המוצר.

עוד מאמרים:

מאמר: האם לייבא בעצמי או להעזר ביבואן?

Contractor

קורמורן חברה ב: