איך מייבאים מסין ב2022- ייבוא מסחרי מסין לישראל

ליאם רובין
20.01.2020
 | 2.5 דקות קריאה

WhatsApp Image 2018-08-02 at 15.39.14.jp

לסין יש פוטנציאל מטורף בשבילנו כישראלים. מחירי המוצרים שם נמוכים מאוד ביחס לארץ ולכן אפשר למצוא סחורה איכותית במחיר ריווחי. בנוסף, יש מיליוני ספקים להזמין מהם. המחירים הנמוכים, פוטנציאל הרווח, הסחורה האיכותית ומבחר הספקים העצום הופכים את סין לארץ האפשרויות הבלתי נגמרות. 

היום הייבוא נגיש יותר מאי פעם, וכל אחד יכול להזמין מוצרים מסין בקלות יחסית. אבל אי אפשר לעשות את זה בלי הידע הדרוש. לחפש ולייבא סחורה בכמות סיטונאית זה דבר שונה לחלוטין מלחפש ולקנות מוצרים לשימוש אישי. גם אם הזמנתם פעם 30 יחידות ממוצר מסויים, זה עדיין לא אומר שאתם יודעים איך לבצע ייבוא מסחרי בצורה יעילה ומהירה בלי טעויות. ייבוא מסחרי שונה מייבוא אישי באופן מהותי. 

אבל איך מזמינים מסין בפועל?

התשובה החד משמעית היא: מהאינטרנט. ולא, אני לא מדבר על איביי או על עליאקספרס.

 

בעבר הלא רחוק יבואנים נהגו להוציא עשרות אלפי שקלים על טיסות לסין וטיולים בין הערים. הם היו מבקרים בין כנסים ותצוגות, הכירו ספקים וישבו איתם שעות כדי להבין מי האדם שעומד מולם. אבל ההתנהלות הזאת לא מומלצת ליבואן מתחיל, כשאין עוד ניסיון בייבוא, או קושי להגיע פיזית לסין (קורונה, מישהו?).

 

מעבר לזה, היום גם היבואנים הגדולים לא צריכים לנסוע לסין יותר. הם פשוט מזמינים מאתר שנקרא עליבאבא Alibaba.com. עליבאבא הוא אתר שברעיון שלו דומה לאיביי. הוא מתווך בין יצרנים וספקים סיניים לקונים מכל העולם. העסקאות הנעשות בעליבאבא הן רק עסקאות בכמויות מסחריות - גדולות.

 

הנה דוגמא להפרש מחירים בין סין לישראל:


יש פה מוצר שנמכר בישראל במחיר של 239 ש"ח.
קישור לדף המוצר: http://bit.ly/2LgLh4H

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

מכשיר אייס קפה.png

בעליבאבא, אותו המוצר בדיוק נמכר במחיר של 20$ (כלומר כ-70 ש"ח) !

קישור לדף המוצר: http://bit.ly/2vwYNq7

מכשיר אייס קפה 2.png

הבנת את הפוטנציאל?

 

נכון, המחיר בעליבאבא הוא לא המחיר הסופי של המוצר. אבל גם אם תכפילו פי 2, כלומר יחידה תעלה 140 ש"ח, ותוסיפו משלוחים , מכס והוצאות בארץ, המוצר עדיין יהיה רווחי. וזאת רק דוגמא אחת מתוך אינסוף מוצרים.

 

 

 

מצאתי מוצר שמשתלם לי לייבא, מה עכשיו?
 

מבצעים את ההזמנה עצמה דרך אתר עליבאבא. לפני שאתם מבצעים את ההזמנה אני ממליץ לכם לקרוא את המאמר שכתבתי על חמישה דברים להיזהר מהם במהלך ההזמנה מעליבאבא. ואולי גם לברר את הפרטים הקריטיים האלה לפי סגירת העסקה.

 

פעם, יבואן היה צריך לקבל כל כך הרבה שירותים שונים כדי לקבל את מה שהיום תוכלו לקבל מעליבאבא לבדה. Alibaba היא קטלוג ענק של מוצרים עם תחרות קשוחה שגורמת לסינים להתאמץ בשבילינו פי כמה וכמה.

ולנו כיבואנים, ורוכשי סחורה - זה יתרון, כי המשא ומתן לטובתנו בייבוא מסין, דרך עליבאבא. אנחנו יכולים להתמקח על המחיר, לקבל משלוח במחיר טוב, לאבטח את הכסף ואת הסחורה.. ועוד ועוד.. כי הספקים יודעים שבכל רגע אנחנו יכולים למצוא ספק אחר.

 

לסיכום


ב2020, הדרך הכי טובה להזמין מסין בכמות סיטונאית היא דרך עליבאבא. אבל לפני כן אתם צריכים לדעת למה אתם נכנסים ומה קורה בכל שלב בדרך בייבוא המסחרי. לידיעתכם, אפילו כמות של 100 יחידות ממוצרים מסויימים נחשבת מסחרית, ויכולה להיתקע במכס בלי הכנה מראש.

ועוד טיפ שהתלמידי הקורס שלי כבר יודעים:
 הימנעו מלנסות ול"עקוף" את המכס. לעשות ייבוא מסחרי בתחפושת של ייבוא אישי, אף פעם לא נגמר טוב. אפשר לייבא בדרך הישרה ולהיות רווחיים - לאורך זמן.

אם ייבוא מסחרי מעליבאבא מעניין אותכם, הירשמו למדריך מקוון וחינמי ליבואן המתחיל.

 

מה לומדים במדריך?

  • האם צריך הכשרה או תעודות בשביל לייבא? ומה זה רישיון יבוא?

  • איך תבינו אם הכמות הסחורה שלכם נחשבת ייבוא מסחרי או אישי?

  • איזה מיסים תשלמו בייבוא מסחרי?

  • וכמה תחסכו אם תייבאו דרך עליבאבא

באנר חדש לבלוג.png

עוד מאמרים:

קורס מקצועי לייבוא מסחרי דרך האינטרנט מאתר Alibaba. 

Screenshot_5_edited.jpg